Studia w Anglii – koszty, które będziesz musiał ponieść

1052
Studia w Anglii

Marzy ci się nauka poza granicami Polski? Najchętniej spędziłbyś czas studiów w Anglii? To świetna informacja. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek kroki zmierzające do realizacji twojego marzenia dokładnie przeanalizuj koszty, z jakimi trzeba się liczyć wybierając ten kierunek ma mapie uczelni. Przede wszystkim: studia w Wielkiej Brytanii są na ogół tańsze niż studia na równorzędnych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych – to tak gdybyś celował w najbardziej prestiżowe szkoły wyższe i kierunki. Co do opłat za studia licencjackie i magisterskie wynoszą one zazwyczaj od 17 000 do 25 000 USD. Do tego studenci potrzebują od 1 300 do 1 600 USD na pokrycie kosztów utrzymania miesięcznie na studia.

Studia w Anglii koszty: najlepsze uczelnie

Szkoły wyższe w Anglii są jednymi z najpopularniejszych na całym świecie. Każdego roku ponad 200 000 studentów zagranicznych wybiera studia w Anglii. Angielscy naukowcy i instytucje zdobyli ponad 100 nagród Nobla, jest to osiągnięcie, którym niewiele innych krajów może się poszczycić. Wiele stypendiów i dofinansowań jest dostępnych dla zagranicznych studentów w angielskich instytucjach, a koszty utrzymania są dość przyzwoite.

Do najlepszych z tutejszych szkół należą:

  • Oxford,

  • Cambridge,

  • Imperial College London,

  • UCL,

  • London School of Economics and Political Science.

Studia w Anglii koszty: czesne studenckie

W Anglii decyzją rządu z października 2017 roku uniwersytety zezwoliły na pobieranie opłat od brytyjskich studentów za czesne o maksymalnej wysokości 9 250 funtów. Jeśli chodzi o studentów zagranicznych, ceny czesnego są różne.

Studia w Anglii koszty: nocleg studencki

Domy akademickie zazwyczaj kosztują od 85 do 220 USD tygodniowo. Przy każdej cenie sprawdź dokładnie, co ona obejmuje – czy są tam wliczone rzeczy tj.: Internet, członkostwo w siłowni, ubezpieczenie rzeczy, własna łazienka, a czasem nawet usługa sprzątania.

Zakwaterowanie w sektorze prywatnym lub mieszkania miejskie będą się różnić pod względem ceny i jakości w zależności od rodzaju zakwaterowania, jaki chcesz i obszaru, w którym się znajduje. Należy pamiętać, że koszt wynajmu zwykle nie obejmuje internetu ani żadnego z wyżej wymienionych dodatków, które są wliczone w cenę zakwaterowania uniwersyteckiego.

Studia w Anglii koszty: różne wydatki

Koszty książek, podróży, rozrywki, artykułów pierwszej potrzeby oraz innych potrzeb zależą to w dużej mierze od stylu życia i celów każdego studenta. Zazwyczaj kwota wymagana na spokojne przeżycie oscyluje wokół kwoty 16 000 do 20 000 USD rocznie.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]