Studia w Anglii – koszty, które będziesz musiał ponieść

Możliwość komentowania Studia w Anglii – koszty, które będziesz musiał ponieść została wyłączona
Studia w Anglii

Marzy ci się nauka poza granicami Polski? Najchętniej spędziłbyś czas studiów w Anglii? To świetna informacja. Zanim jednak podejmiesz jakiekolwiek kroki zmierzające do realizacji twojego marzenia dokładnie przeanalizuj koszty, z jakimi trzeba się liczyć wybierając ten kierunek ma mapie uczelni. Przede wszystkim: studia w Wielkiej Brytanii są na ogół tańsze niż studia na równorzędnych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych – to tak gdybyś celował w najbardziej prestiżowe szkoły wyższe i kierunki. Co do opłat za studia licencjackie i magisterskie wynoszą one zazwyczaj od 17 000 do 25 000 USD. Do tego studenci potrzebują od 1 300 do 1 600 USD na pokrycie kosztów utrzymania miesięcznie na studia.

Studia w Anglii koszty: najlepsze uczelnie

Szkoły wyższe w Anglii są jednymi z najpopularniejszych na całym świecie. Każdego roku ponad 200 000 studentów zagranicznych wybiera studia w Anglii. Angielscy naukowcy i instytucje zdobyli ponad 100 nagród Nobla, jest to osiągnięcie, którym niewiele innych krajów może się poszczycić. Wiele stypendiów i dofinansowań jest dostępnych dla zagranicznych studentów w angielskich instytucjach, a koszty utrzymania są dość przyzwoite.

Do najlepszych z tutejszych szkół należą:

  • Oxford,

  • Cambridge,

  • Imperial College London,

  • UCL,

  • London School of Economics and Political Science.

Studia w Anglii koszty: czesne studenckie

W Anglii decyzją rządu z października 2017 roku uniwersytety zezwoliły na pobieranie opłat od brytyjskich studentów za czesne o maksymalnej wysokości 9 250 funtów. Jeśli chodzi o studentów zagranicznych, ceny czesnego są różne.

Studia w Anglii koszty: nocleg studencki

Domy akademickie zazwyczaj kosztują od 85 do 220 USD tygodniowo. Przy każdej cenie sprawdź dokładnie, co ona obejmuje – czy są tam wliczone rzeczy tj.: Internet, członkostwo w siłowni, ubezpieczenie rzeczy, własna łazienka, a czasem nawet usługa sprzątania.

Zakwaterowanie w sektorze prywatnym lub mieszkania miejskie będą się różnić pod względem ceny i jakości w zależności od rodzaju zakwaterowania, jaki chcesz i obszaru, w którym się znajduje. Należy pamiętać, że koszt wynajmu zwykle nie obejmuje internetu ani żadnego z wyżej wymienionych dodatków, które są wliczone w cenę zakwaterowania uniwersyteckiego.

Studia w Anglii koszty: różne wydatki

Koszty książek, podróży, rozrywki, artykułów pierwszej potrzeby oraz innych potrzeb zależą to w dużej mierze od stylu życia i celów każdego studenta. Zazwyczaj kwota wymagana na spokojne przeżycie oscyluje wokół kwoty 16 000 do 20 000 USD rocznie.

Oceń artykuł!
[Wszystkie głosy: 0 Średnia: 0]

Martin Ziółkowski

Nazywam się Martin Ziółkowski i jestem jednym z autorów na blogu o tłumaczeniach gdzie dzielę się wiedzą na temat  tłumaczeń pisemnych oraz ustnych. Jako tłumacz z kilkuletnim doświadczeniem, staram się przede wszystkim pomóc osobom, które szukają informacji na temat pracy tłumacza, różnych rodzajów tłumaczeń oraz zasad, którymi warto kierować się przy wyborze odpowiedniego specjalisty do przekładu tekstu.