Ile czasów ma język angielski?

4617
Ile czasów ma język angielski

Istnieją trzy główne czasy czasowników w języku angielskim: present, past i future. Czasy teraźniejsze, przeszłe i przyszłe są podzielone na cztery aspekty: simple, progressive, perfect i perfect progressive. W języku angielskim czasy czasowników odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ dają nam wyobrażenie o tym, kiedy coś się dzieje – w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Czasy czasownika angielskiego zawierają wiele szczegółów na temat czasu i działania, takich jak: Czy akcja jest skończona? Jak długo trwa akcja? Czy akcja się powtórzyła? Czy akcja miała miejsce w znanym lub nieznanym momencie? Czy działanie to nawyk? Czy działanie jest planowane czy spontaniczne? Poznaj 12 głównych czasów, które powinieneś zgłębić w trakcie nauki języka angielskiego.

Wszystkie czasy w języku angielskim – ile ich jest?

Wpisz w Google frazę: „wszystkie czasy w języku angielskim”. Następnie zajrzyj na kilka lub kilkanaście stron internetowych, na których różne osoby je wyliczają. Wcale byśmy się nie zdziwili gdybyś wpadł w lekką konsternację – ktoś wylicza ich 12, ktoś inny 16, a są jeszcze tacy, co piszą, że są 3… Kto ma rację?

Wszystkie czasy w języku angielskim – 12 czasów głównych

Z językiem angielskim jest pewne zakręcenie tkwiące w tym, że czasów mamy 3, ale każdy z nich ma kilka wariantów: prosty (simply), złożony (continuous), dokonany (perfect) i złożony dokonany (perfect continuous).

 1. Present Simple Verb Tense,

 2. Present Continuous/Progressive Verb Tense,

 3. Present Perfect Verb Tense,

 4. Present Perfect Continuous/Progressive Verb Tense,

 5. Past Simple Verb Tense,

 6. Past Continuous/Progressive Verb Tense,

 7. Past Perfect Verb Tense,

 8. Past Perfect Continuous/Progressive Verb Tense

 9. Future Simple Verb Tense

 10. Future Continuous/Progressive Verb Tense,

 11. Future Perfect Verb Tense,

 12. Future Perfect Continuous/Progressive Verb Tense.

Wszystkie czasy w języku angielskim: klucz do komunikacji

Skuteczne umiejętności komunikacji w języku angielskim są ważne dla ogólnej jakości wszystkich rozmów. Wykorzystanie ich w codziennych rozmowach czy podczas ważnych spotkań sprawi, że będziemy odbierani jako osoby jasno i precyzyjnie komunikujące się lub takie, których nikt nie potrafi zrozumieć. Co wybierasz?

Ich znajomość i umiejętność zastosowania podczas rozmów, w oficjalnych pismach czy korespondencji służbowej pomoże być skuteczniejszymi, prawdziwszymi, ale i wyrażać się w stopniu doskonałym. Oczywiście na początku wszystkie czasy w języku angielskim mogą przytłaczać i wydawać się absurdalne, ale jak do zgłębiania wszelkiej wiedzy, zacznij to robić małymi krokami i systematycznie, a po jakimś okresie nie będą miały one przed tobą tajemnic.

Oceń wpis!
[Ocen: 2 Średnia: 5]