Ile czasów ma język angielski?

Możliwość komentowania Ile czasów ma język angielski? została wyłączona
Ile czasów ma język angielski

Istnieją trzy główne czasy czasowników w języku angielskim: present, past i future. Czasy teraźniejsze, przeszłe i przyszłe są podzielone na cztery aspekty: simple, progressive, perfect i perfect progressive. W języku angielskim czasy czasowników odgrywają bardzo ważną rolę, ponieważ dają nam wyobrażenie o tym, kiedy coś się dzieje – w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości. Czasy czasownika angielskiego zawierają wiele szczegółów na temat czasu i działania, takich jak: Czy akcja jest skończona? Jak długo trwa akcja? Czy akcja się powtórzyła? Czy akcja miała miejsce w znanym lub nieznanym momencie? Czy działanie to nawyk? Czy działanie jest planowane czy spontaniczne? Poznaj 12 głównych czasów, które powinieneś zgłębić w trakcie nauki języka angielskiego.

Wszystkie czasy w języku angielskim – ile ich jest?

Wpisz w Google frazę: „wszystkie czasy w języku angielskim”. Następnie zajrzyj na kilka lub kilkanaście stron internetowych, na których różne osoby je wyliczają. Wcale byśmy się nie zdziwili gdybyś wpadł w lekką konsternację – ktoś wylicza ich 12, ktoś inny 16, a są jeszcze tacy, co piszą, że są 3… Kto ma rację?

Wszystkie czasy w języku angielskim – 12 czasów głównych

Z językiem angielskim jest pewne zakręcenie tkwiące w tym, że czasów mamy 3, ale każdy z nich ma kilka wariantów: prosty (simply), złożony (continuous), dokonany (perfect) i złożony dokonany (perfect continuous).

 1. Present Simple Verb Tense,

 2. Present Continuous/Progressive Verb Tense,

 3. Present Perfect Verb Tense,

 4. Present Perfect Continuous/Progressive Verb Tense,

 5. Past Simple Verb Tense,

 6. Past Continuous/Progressive Verb Tense,

 7. Past Perfect Verb Tense,

 8. Past Perfect Continuous/Progressive Verb Tense

 9. Future Simple Verb Tense

 10. Future Continuous/Progressive Verb Tense,

 11. Future Perfect Verb Tense,

 12. Future Perfect Continuous/Progressive Verb Tense.

Wszystkie czasy w języku angielskim: klucz do komunikacji

Skuteczne umiejętności komunikacji w języku angielskim są ważne dla ogólnej jakości wszystkich rozmów. Wykorzystanie ich w codziennych rozmowach czy podczas ważnych spotkań sprawi, że będziemy odbierani jako osoby jasno i precyzyjnie komunikujące się lub takie, których nikt nie potrafi zrozumieć. Co wybierasz?

Ich znajomość i umiejętność zastosowania podczas rozmów, w oficjalnych pismach czy korespondencji służbowej pomoże być skuteczniejszymi, prawdziwszymi, ale i wyrażać się w stopniu doskonałym. Oczywiście na początku wszystkie czasy w języku angielskim mogą przytłaczać i wydawać się absurdalne, ale jak do zgłębiania wszelkiej wiedzy, zacznij to robić małymi krokami i systematycznie, a po jakimś okresie nie będą miały one przed tobą tajemnic.

Oceń artykuł!
[Wszystkie głosy: 0 Średnia: 0]

Martin Ziółkowski

Nazywam się Martin Ziółkowski i jestem jednym z autorów na blogu o tłumaczeniach gdzie dzielę się wiedzą na temat  tłumaczeń pisemnych oraz ustnych. Jako tłumacz z kilkuletnim doświadczeniem, staram się przede wszystkim pomóc osobom, które szukają informacji na temat pracy tłumacza, różnych rodzajów tłumaczeń oraz zasad, którymi warto kierować się przy wyborze odpowiedniego specjalisty do przekładu tekstu.