Ile kosztuje tłumacz angielski?

Możliwość komentowania Ile kosztuje tłumacz angielski? została wyłączona
koszt tlumacza angielskiego, cennik tlumacza angielskiego, wycena tlumacz angielskiego

Zastanawiasz się, ile kosztuje tłumacz angielski? Clare B. Luce powiedziała: „szczęścia nie można kupić za pieniądze, ale pieniądze mogą zapewnić niesamowity komfort w czasach nieszczęścia”. Nie dziwi więc nas, że chcesz dowiedzieć się jak wygląda cennik profesjonalisty. Być może potrzebujesz wsparcia lub pomocy zawodowca przy ważnej dla Ciebie sprawie prywatnej czy zawodowej. Niezależnie od potrzeby wybór fachowca, który ma wszelkie niezbędne kompetencje do tego, aby przetłumaczyć Ci tekst z lub na język angielski, to bardzo poważna decyzja. Teraz pozostaje tylko dowiedzieć się, na jakie wydatki trzeba się przygotować oraz od czego będzie zależeć.

Tłumaczenia język angielski

Angielski to współczesny Lingua Franca więc zupełnie nas nie dziwi, że jesteś zainteresowany właśnie tym językiem obcym. Na pewno wiesz, że ma oficjalny lub półoficjalny status w ponad 60 krajach świata! Jeżeli spojrzysz na wyliczenia Etnologue z 2020 roku to jest to dostęp do 1,268 mld ludzi! Jest to szczególnie ważna informacja dla każdej osoby czy firmy, która z pomocą języka angielskiego chce zrealizować jakiś konkretny plan oparty właśnie o język Williama Szekspira. Nie da się wycenić wartości usługi tłumacza, kiedy w grę wchodzą cele, rozwój czy osiągnięcie sukcesu. Brian Tracy wielokrotnie podkreśla, że „największym błędem, jaki kiedykolwiek możemy popełnić w życiu jest myślenie, że pracujemy dla kogokolwiek innego niż dla siebie”. Chcesz, aby wszystko potoczyło się po Twojej myśli? Znajdź odpowiedniego specjalistę, który wykona profesjonalne tłumaczenie na angielski lub z angielskiego. Jak to mówił Jim Rohn „sukces jest po prostu naturalnym rezultatem, który wynika z konsekwentnego wykorzystania konkretnych podstaw”.

Cennik tłumaczeń języka angielskiego

Bodo Schäfer powiedział kiedyś: „zastanów się nad tym, co byś zrobił, gdybyś miał dostateczną ilość wolnego czasu i pieniędzy. Będziesz zaskoczony tym, ile Twoich marzeń wymaga pieniędzy”. Być może właśnie w tej oto chwili chcesz zrealizować swój cel. To coś bardzo ważnego dla Ciebie. Chcesz na przykład sprawić, aby większa liczba czytelników i odbiorców trafiała na Twoją stronę internetową i mogła przeczytać content w swoim ojczystym języku. Zależy Ci też na tym, aby treść była stworzona pod odbiorcę docelowa, starannie przygotowana i dopięta na ostatni guzik. Tu przyda Ci się zawodowy tłumacz, aby wykonał tłumaczenie zwykłe lub tłumaczenie specjalistyczne.

Jak najprościej dowiesz się, ile będzie Cię kosztować tłumaczenie dokumentów na angielski czy z angielskiego? Najszybciej zadzwonić do wybranego czy wybranych biur tłumaczeń i wprost zapytać o sprawy finansowe. Zwykle zanim ktokolwiek dokona wyceny poprosi o przedstawienie najważniejszych informacji dotyczących zlecenia – na przykład rodzaj tłumaczenia, długość tekstów czy specjalne wymagania.

Jak poznać cennik za tłumaczenia języka angielskiego?

 • Znajdź biuro tłumaczeń lub tłumacza zwykłego czy tłumacza przysięgłego, które Ci odpowiada.
 • Aby dowiedzieć się, ile będzie Cię kosztowało tłumaczenie tekstu – zadzwoń do biura tłumaczeń. Możesz też napisać do nich wiadomość e-mail czy skontaktować się przez formularz kontaktowy (zwykle znajduje się na stronie internetowej każdego profesjonalisty).
 • Określ tłumaczowi rodzaj przekładu – czy jest to tłumaczenie ustne, czy tłumaczenie pisemne.
 • Wskaż tłumaczowi, czego konkretnie będzie dotyczyć przekład z angielskiego na polski czy z polskiego na angielski. Rodzaj tłumaczenia ma bardzo duże przełożenie na stawki.
 • Określ tłumaczowi także długość – ceny za tłumaczenie różnią w zależności od tego czy masz stronę tłumaczenia czy wykonujesz tłumaczenie książki liczącej sześćset stron.

Od czego zależy koszt tłumaczenia angielskiego?

Translator Google jest darmowy, ale Ty chcesz i potrzebujesz człowieka, zawodowego tłumacza, który wykona wysokiej jakości tłumaczenia. Patrzysz na cenę tłumaczeń i zastanawiasz się, od czego zależy koszt tłumaczenia angielskiego? To kwestia osoby – jeden tłumacz ceni się więcej, a drugi mniej? A może coś innego ma wpływ na stawkę za tłumaczenie? Wycena biura tłumaczeń lub tłumacza zależy od kilku podstawowych spraw. Oto one!

 • Ilość tłumaczenia z języka angielskiego lub na angielski. Załóżmy, że masz do przekładu książkę liczącą 500 stron lub dokumenty urzędowe w ilości 300 stron. Tu naturalnie cena będzie wyższa niż w porównaniu do zlecenia przekładu kilku stron A4.
 • Od strony obliczeniowej czy rozliczeniowej. Zwróć uwagę, że można ona być nieco inna u różnych wykonawców. Zwykle jest to 1125 znaków ze spacjami, ale może być również 1500 znaków ze spacjami czy 1800 znaków ze spacjami.
 • Inna cena będzie za tłumaczenie przysięgłe i zwykłe.
 • Cena zależy od rodzaju tłumaczenia. Czego dotyczą dokumenty czy treści, które masz do przekładu? Jak łatwo się domyślić cennik tłumaczeń technicznych wygląda inaczej niż tłumaczenie CV czy jakiś treści z medycyny.
 • Pary językowej. Im trudniej znaleźć tłumacza wyspecjalizowanego w konkretnej parze językowej, tym rośnie prawdopodobieństwo, że będzie wyższa cena za jego usługę.
 • Czas realizacji tłumaczenia. Potrzebujesz przekładu natychmiast, a może jesteś w stanie poczekać dwa tygodnie. To różnica. W przypadku usługi ekspresowych tłumaczeń cennik jest oczywiście wyższy.
 • Na cenę wpływa także osoba samego specjalisty wykonującego dla Ciebie tłumaczenie. Im dany fachowiec jest bardziej znany ze swojego doświadczenia, wiedzy i umiejętności tym zapewne będzie się więcej cenił.

Ile kosztuje tłumacz angielski?

Ile kosztuje tłumacz angielski? To zależy. Niezależnie jednak od cennika tłumaczeń za konkretną usługę miej na uwadze, że współpraca z zawodowym tłumaczem to zawsze inwestycja, która się zwraca. Bo słowa, które przekłada dla Ciebie specjalista w efekcie końcowym są Twoimi słowami kierowanymi do Twojego odbiorcy docelowego, czytelnika czy klienta. Jim Rohn powiedział kiedyś, że „życie staje się lepsze wtedy, gdy lepsi stajemy się my sami. Nie możemy mieć więcej bez uprzedniego stania się kimś więcej. Oto jedna z podstawowych zasad”.

Przekład z błędami to więcej problemów niż pożytku. Tłumaczenie z błędami to zwykle praca wykonana przez amatora czy osobę, która posługuje się angielskim, ale nie jest zawodowym tłumaczem. Cena za tłumaczenie z lub na język angielski, którą trzeba zapłacić zawodowcowi to inwestycja. Zwizualizuj wszystko to, w czym pomoże Ci nieskazitelnie i profesjonalnie wykonane tłumaczenie. Pomyśl o tym, że przede wszystkim w wyznaczonym przez siebie czasie zrealizujesz dany plan. Potem uzmysłów sobie, że dojdziesz do wyznaczonego celu. Rozwiniesz się, postawisz krok naprzód, będziesz lepszą siebie niż jeszcze wczoraj. Otrzymasz też możliwość osiągnięcia sukcesu. Ten sukces to więcej odbiorców, czytelników czy klientów. To też większa sprzedaż, zyski i nowe możliwości.

Zawsze pytaj o cenę za tłumaczenie angielskiego. Zbyt niska i podejrzanie zawyżona cena to znak alarmowy. W takiej sytuacji powinieneś bardzo ostrożnie podejść do danego tłumacza. Stąd zwróć uwagę na to, że sam wybór konkretnego biura tłumaczeń czy tłumacza ma znaczenie. Znalezienie odpowiedniego dla Ciebie specjalisty i współpraca z nim są warte ceny, którą trzeba na końcu zapłacić za wykonany przekład.

Oceń artykuł!
[Wszystkie głosy: 0 Średnia: 0]

Idalia Kalinowska

Moim celem jest dzielenie się moją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami, aby pomóc im lepiej zrozumieć świat tłumaczeń oraz podnieść jakość swoich tłumaczeń. Mam nadzieję, że moje artykuły okażą się pomocne i inspirujące dla wszystkich zainteresowanych tłumaczeniami. Zapraszam do odwiedzania bloga i dzielenia się swoimi przemyśleniami i pytaniami dotyczącymi tłumaczeń.