Jak tłumaczyć z angielskiego na polski?

Możliwość komentowania Jak tłumaczyć z angielskiego na polski? została wyłączona
Jak tłumaczyć z angielskiego na polski

Chcesz zawalczyć o klientów na nowym rynku? Herny Ford mawiał: „jednym z największych odkryć, jakich dokonał człowiek, i jedną z największych dla niego niespodzianek jest uświadomienie sobie, że może on uczynić to, o czym ze strachem sądził, że jest dla niego niewykonalne”. Marzysz o stronie internetowej dostępnej także w języku angielskim? Walt Disney był zdania, że „wszystkie nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością – jeśli mamy odwagę je realizować”. Pragniesz, aby przekład Twoich treści pomógł Ci pokazać się od jak najlepszej strony? Jim Rohn zawsze podkreślał: „pozwól innym wieść małe życie, ale nie sobie. Pozwól innym kłócić się o nieistotne szczegóły, ale nie sobie. Pozwól innym płakać z byle powodu, ale nie sobie. Pozwól innym zostawić swoją przyszłość w czyichś rękach, ale nie sobie”. Piszemy dziś o tym, jak tłumaczyć z angielskiego na polski!

Jak tłumaczyć z angielskiego na polski?

Thomas Jefferson powiedział „nic nie może powstrzymać człowieka z właściwym nastawieniem od osiągnięcia jego celu. Nic na Ziemi nie może pomóc człowiekowi ze złym nastawieniem”. Ty już wiesz, że chcesz przetłumaczyć niezbędne Ci materiały i dokumenty z angielskiego na polski. Co więcej, zdajesz sobie sprawę z tego, iż liczy się wysoki poziom językowy przekładu. Tu słownik angielsko polski czy polsko angielski nie wystarczy. Google Translate także się nie sprawdzi. Jak tłumaczyć z angielskiego na polski?

 • Oddaj tłumaczenie tekstu z języka angielskiego na polski profesjonaliście.
 • Powiedź „nie” Tłumaczowi Google. Co prawda ten tłumacz online jest darmowy i kusi wizja zaoszczędzenia na usłudze profesjonalnego tłumacza, ale chodzi o ważną dla Ciebie sprawę. Nie możesz pozwolić sobie
 • Poświęć czas na sam wybór najbardziej odpowiedniego dla Ciebie tłumacza. Wybór ma znaczenie! Od tego specjalisty zależeć będzie powodzenie Twojego planu i szybkie przejście do dalszych działań.
 • Tłumacz języka angielskiego może być tłumaczem zwykłem lub tłumaczem przysięgłym. Kto jest Ci potrzebny?
 • Tłumacz ze specjalistą w danej dziedzinie.
 • Powierz przekład osobie wyspecjalizowanej w tłumaczeniach z języka angielskiego na język polski.
 • Tłumacz tak, aby osiągnąć swój cel.
 • Tłumacza polsko angielskiego znajdziesz w biurze tłumaczeń lub wśród wolnych strzelców. Łatwo zrobić research specjalistów – wystarczy trochę poszukać w Internecie.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Jak wygląda dobre tłumaczenie z angielskiego na język polski?

Osho mawia „zawsze wybieraj działanie. Nigdy się nie wycofuj, nigdy nie uciekaj”. Skoro czytasz te słowa wybrałeś działanie. Świetne! Teraz pora dowiedzieć się, jak wygląda dobre tłumaczenie z angielskiego na język polski. Czym charakteryzuje się przekład, o którym klienci mówią „świetna robota”?

 • Przekład jest nieskazitelny, wolny od jakichkolwiek błędów i wad.
 • Prezentuje wysoki poziom językowy.
 • Słownictwo i terminologia branżowa jest spójna i odpowiednio stosowana w odniesieniu do konkretnej sytuacji.
 • Przetłumaczony tekst z angielskiego na polski spełnia wszelkie standardy techniczne.
 • Tłumacz angielsko polski wziął pod uwagę kontekst kulturowy.
 • Przekład spełnia Twoje wymagania i oczekiwania.

Czy warto korzystać z translatorów?

Translatory w bardzo dużym stopniu zmieniły branżę tłumaczeń. Dziś każdy, kto Tworzy branżę liczy się z tym, że są klienci, którzy część zadań powierzą w ręce „komputera”. Ktoś decyduje się na ten krok, ponieważ szuka oszczędności lub zwyczajnie nie ma pieniędzy na standardową usługę. Ktoś inny zwyczajnie postanawia właśnie w taki sposób przełożyć materiały, które nie są wartościowe, ale które potrzebne są w wersji wielojęzycznej.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Tłumacz Google aktualnie daje całkiem dobre tłumaczenia z języka obcego lub na język obcy. Wystarczy otworzyć translator w przeglądarce, wybrać język i nacisnąć tłumacz. To prawdziwa rewolucja dziejąca się na naszych oczach. Czy warto korzystać z translatorów? Oczywiście, że tak! Są one naprawdę pomocne, szybkie i przydają się w tak wielu sytuacjach. Ułatwiają naukę języka obcego. Nie trzeba sięgać po tradycyjny słownik i tracić czasu, wystarczy wpisać słowo, którego chcemy poznać znaczenie i po kilku sekundach już je znamy. Do tego mogą służyć jako szybka ściągawka, którą masz gdziekolwiek się znajdujesz. Świetnie sprawdzają się na wyjazdach zagranicznych. Załóżmy, że wchodzisz do restauracji w jakimś orientalnym kraju i zupełnie nie wiesz, co masz w menu. Albo zgubiłeś się i nie wiesz jak zapytać o drogę. Translator Ci w tym pomoże. Wystarczy tylko mieć przy sobie telefon lub inne urządzenie. Możesz też dostać służbowego e-maila i nie radzić sobie ze zrozumieniem sensu słów – znów warto sięgnąć po automatycznego tłumacza.

 • Translatory sprawdzają się we wszystkich nieformalnych sytuacjach.
 • Są fajną pomocą dla każdej osoby, która uczy się języka angielskiego.
 • Mogą służyć jako słowniki.
 • Są pomocne w zrozumieniu ogólnego sensu najróżniejszych materiałów, z którymi masz styczność w życiu prywatnym i zawodowym. Nie trzeba szukać tłumacza do tego, aby wiedzieć, co kolega z innego kraju miał na myśli.
 • Służą pomocą w trakcie bliższych i dalszych podróży. Na przykład Tłumacz Google działa także w wersji offline, wystarczy tylko odpowiednio wcześniej wgrać angielski na dysk.

Tłumaczenia angielski – polski online

Mark Victor Hansen jest zdania, że „nie czekaj, aż wszystko dobrze się ułoży. Życie nigdy nie będzie doskonałe. Zawsze będą istniały wyzwania, przeszkody i mniej niż idealne warunki. A więc co? Zacznij teraz. Z każdym wykonanym krokiem będziesz rosnąć w siłę, będziesz rozwijać swoje zdolności, wzmacniać pewność siebie i będziesz odnosić coraz większe sukcesy”.

Świetną sprawą jest to, że tłumaczenia z angielskiego na polski możesz dziś powierzyć zawodowemu tłumaczowi online. Jak to możliwe? To proste. Już wyjaśniamy. Współczesne biura tłumaczeń i tłumaczy działający jako freelancerzy idą z duchem czasu. Większość z nich ma strony internetowe. Łatwo więc ich znaleźć w sieci i równie szybko sprawdzić portfolio, specjalizację, a także opinie klientów. Te ostatnie potraktują na poważnie. To bardzo ważna informacja dla Ciebie, jak inne osoby i firmy oceniają danego eksperta.

Jakie są plusy współpracy z tłumaczem angielskiego online?

 • Łatwy i szybki kontakt.
 • Kilka opcji skontaktowania się z tłumaczem: e-mail, formularz na stronie kontaktowej, rozmowa telefoniczna lub wideospotkanie!
 • Błyskawiczna weryfikacja kwalifikacji.
 • Możliwość natychmiastowego wglądu w portfolio.
 • Możliwość przejrzenia opinii, komentarzy i formalnych referencji innych klientów.
 • Dostęp do dużej liczny specjalistów – robisz research i wybierasz najbardziej odpowiedniego dla siebie tłumacza angielsko-polskiego.
Oceń artykuł!
[Wszystkie głosy: 0 Średnia: 0]

Idalia Kalinowska

Moim celem jest dzielenie się moją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami, aby pomóc im lepiej zrozumieć świat tłumaczeń oraz podnieść jakość swoich tłumaczeń. Mam nadzieję, że moje artykuły okażą się pomocne i inspirujące dla wszystkich zainteresowanych tłumaczeniami. Zapraszam do odwiedzania bloga i dzielenia się swoimi przemyśleniami i pytaniami dotyczącymi tłumaczeń.