Tłumaczenia budowlane

Możliwość komentowania Tłumaczenia budowlane została wyłączona
Tłumaczenia budowlane

Czym są tłumaczenia budowlane? Wiele osób wciąż zastanawia się nad tą kwestią. Dla niektórych to po prostu tłumaczenia techniczne, dla innych zupełnie nieznana dziedzina przekładu. Jak jest faktycznie? Czym są tłumaczenia budowlane? Czy każde biuro tłumaczeń może się nimi zająć? A może wystarczy samodzielny przekład? Co warto o nich wiedzieć? Oto kilka słów w tej kwestii.

Dokumentacja budowlana – jak tłumaczyć?

Niewiele osób wie, że tłumaczenia budowlane to wcale nie taka łatwa sprawa. Nie wystarczy bowiem znać słownik budowlany, aby być tłumaczem tego rodzaju treści. Nie wystarczy nawet znać się na budownictwie, aby wykonywać tego rodzaju przekład. Dlaczego? To proste. W takich dokumentach mamy napotykamy na specjalistyczne słownictwo, które jest w stanie rozszyfrować jedynie profesjonalista. Nie przez przypadek takie tłumaczenia należą do tłumaczeń specjalistycznych. Jak to możliwe? W końcu branża budowlana nie jest aż tak skomplikowana. A jednak. Bo dokumentacja budowlana to nie tylko materiały budowlane. To cały pakiet bardzo skomplikowanych dokumentów. I tylko profesjonalne tłumaczenia się tu liczą. Dlatego dokumenty budowlane trzeba tłumaczyć po prostu dobrze. I tu nie ma innej opcji. Jakie dokumenty są najczęściej tłumaczone? Sprawdzamy!

Uprawnienia budowlane – tłumaczenie

W branży budowlanej liczy się precyzja i dokładność. I takie właśnie muszą być tłumaczenia. Nie mogą być one zlecone osobom przypadkowym. Lepiej też nie wykonywać ich na własną rękę. Chyba, że sami jesteśmy profesjonalnym tłumaczem technicznym. Jeśli nie jesteśmy, powierzmy tego rodzaju tłumaczenie fachowcom. Zresztą to nic nowego. Bo tak naprawdę prace budowlane też powierzamy profesjonalistom, czyż nie? Dlatego tłumaczenia dokumentów budowlanych również. Bez względu na to, czy ma być to tłumaczenie pisemne czy tłumaczenie ustne. Takim przekładem powinien zająć się doświadczony tłumacz specjalistyczny. A konkretnie tłumacz techniczny, który na branży budowlanej zna się jak nikt inny. To jedna z wielu kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Samo tłumaczenie projektów budowlanych to jeszcze za mało, aby taki przekład był poprawny. Tu liczy się wiedza merytoryczna i znajomość branży. Jednak to jeszcze nie wszystko. Niektóre dokumenty wymagają więcej.

Dokumenty budowlane, które wymagają więcej

Czy są takie? Oczywiście! Takim dokumentem związanym z branżą budowlaną są uprawnienia budowlane. Ten dokument musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego. I tu nie ma innej opcji. Dlaczego tak jest? To proste. Co prawda sam dokument nie jest skomplikowany i zasadniczo każdy dobry tłumacz może go przetłumaczyć. Jednak tu chodzi o coś zupełnie innego. To kwestie formalne. Uprawnienia budowlane to potwierdzenie kwalifikacji zdobytych na egzaminie państwowym. Taki dokument posiada moc prawną. Dlatego jego przekładem może się zająć nie tylko wybitny znawca językowy, ale osoba, która ma uprawnienia do ich potwierdzenia. Taką osobą jest tłumacz przysięgły. Tylko on może wykonać tłumaczenie tego dokumentu. Dodajmy, tłumaczenie, które będzie miało te samą moc prawną, co dokument oryginalny.

Tłumaczenia budowlane tylko profesjonalnie!

Jak widać tłumaczenia dla branży budowlanej to nie taka prosta sprawa. Stąd lepiej nie zlecać ich osobom przypadkowym. Najlepszym rozwiązaniem jest dobre biuro tłumaczeń. Wykonujemy tłumaczenia na najwyższym poziomie, profesjonalnie i na czas. Bo doskonale wiemy, jak jest to ważne dla naszych Klientów. Jesteśmy w stanie wykonać tłumaczenie wszelkiego rodzaju tłumaczeń budowalnych tak szybko, jak to tylko możliwe. Jak każde dobre biuro tłumaczeń posiadamy w swej ofercie tłumaczenia specyfikacji technicznych, rysunków technicznych oraz wszelkiej dokumentacji związanej z branżą budowlaną. W tej dziedzinie nie warto iść na skróty, wierz mi. Dlatego wszelkie tłumaczenia budowalne powierzaj zaufanym profesjonalistom z doświadczeniem. Tylko ten wybór będzie najlepszy i pozwoli osiągnąć Twój zamierzony cel. Jeśli nie wierzysz, sprawdź sam.

 

Oceń artykuł!
[Wszystkie głosy: 0 Średnia: 0]

Martin Ziółkowski

Nazywam się Martin Ziółkowski i jestem jednym z autorów na blogu o tłumaczeniach gdzie dzielę się wiedzą na temat  tłumaczeń pisemnych oraz ustnych. Jako tłumacz z kilkuletnim doświadczeniem, staram się przede wszystkim pomóc osobom, które szukają informacji na temat pracy tłumacza, różnych rodzajów tłumaczeń oraz zasad, którymi warto kierować się przy wyborze odpowiedniego specjalisty do przekładu tekstu.