Tłumaczenia prawnicze języka hebrajskiego – ile kosztuje i jak je wykonać?

823
Tłumaczenia prawnicze języka hebrajskiego

Chcesz wykonać tłumaczenie z lub na hebrajski? Interesują Cię tłumaczenia prawnicze i specjalistyczne? Zastanawia Cię, ile będzie to kosztowało? Już na wstępie damy Ci radę. Brzmi ona tak: zapytaj o szczegóły w biurze tłumaczeń. Oczywiście udzielimy Ci ogólnych odpowiedzi na wszystkie te pytania, ale o cennik tłumaczeń i różne kwestie najlepiej pytać tego, kto Ci wykona przekład. Warto zawsze mieć na uwadze, że decydujący jest wybór właściwego wykonawcy. Jest to kwestia ponad językami i specjalizacjami. Nieważne czy chodzi o hebrajski, język polski, arabski, hiszpański, norweski, duński, litewski, fiński, słowacki, szwedzki, turecki czy węgierski. Tym, co zadecyduje w Twoim przypadku o sukcesie jest tłumacz. Twój wybór może paść na biuro tłumaczeń lub na freelancera. Ważne, aby do konkretnego zlecenia dobrać najbardziej odpowiedniego człowieka. To klucz do tego, aby zrealizować swój cel. A teraz przejdźmy do tematu: tłumaczenia prawnicze języka hebrajskiego – ile kosztuje i jak je wykonać?

Tłumaczenia języka hebrajskiego

Jesteś tutaj, ponieważ masz konkretną potrzebę, prawda? Potrzebujesz wykonać tłumaczenie pisemne lub ustne? Sprawa dotyczy prawa i języka hebrajskiego? Zacznijmy od kwestii podstawowej. Chodzi oczywiście o sam język. Skoro interesuje Cię koszt tłumaczenia masz jakąś sprawę lub interes związany z użytkownikami tego języka. Warto wiedzieć, że około 5 milionów osób się nim posługuje. Niektórzy mówią nawet o 8,3 milionach. Zwykle więc przekład dotyczy współczesnego języka hebrajskiego, w którym mówią mieszkańcy Państwa Izrael.

Być może jesteś wydawcą książki, przedsiębiorcą, twórcą jakiejś technologii lub naukowcem, który potrzebuje nawiązać komunikację ze swoimi odbiorcami docelowymi. Czasem jest to sprawa dotycząca tłumaczenia ustnego z języka hiszpańskiego na hebrajski, a czasem tłumaczenia pisemnego z języka angielskiego lub języka niemieckiego na hebrajski. W każdej sytuacji tłumaczenie zwykłe, tłumaczenie prawnicze czy przysięgłe ma swój cel. Zakładasz firmę poza granicami kraju i potrzebujesz uwierzytelnienia przez tłumacza przysięgłego wielu dokumentów urzędowych i innych. Jesteś właścicielem strony internetowej. Chcesz dotrzeć także na rynek języka hebrajskiego. W związku z tym chcesz najwyższą jakość przekładu po to, aby poziom językowy nie stanowił jakiejkolwiek bariery dla Twoich odbiorców.

Dobry przekład pozwala więc dojść tam, gdzie chcesz. Sprawia, że realizujesz swój plan i osiągasz cel. Możesz rozwijać się. Masz szansę na osiągnięcie sukcesu. Docierasz do ludzi z innego państwa i innej kultury. Masz możliwość nawiązać komunikację. Docierasz nie tylko do umysłów, ale i serc swoich odbiorców. Sprzedajesz, udostępniasz wiedzę, dzielisz się czymś. Czasem załatwiasz formalności, a innym razem możesz uporać się problemem. Czy to mało? Z naszego punktu widzenia dobre tłumaczenia z i na hebrajski są tym, co zawsze będzie pracowało na Twoje cele.

Nie zapomnij jeszcze o jednej kwestii. Jakiej? Z perspektywy lingwistycznej hebrajski miał wiele etapów. Najpierw był biblijny hebrajski, później misznaicki, średniowieczny, a dopiero na końcu współczesny hebrajski izraelski. Dlaczego Ci o tym przypominamy? Kiedy chcesz przełożyć jakieś treści pochodzące z innego okresu, warto wziąć to pod uwagę. Załóżmy, że ktoś chce wykonać przekład jakiejś księgi z Biblii. Potrzeba tu specjalisty od biblijnego hebrajskiego. Tylko taki ekspert rzeczywiście będzie w stanie Ci pomóc i wykonać wysokiej jakości tłumaczenie tekstu. Nie wspominając o tym, aby „zatrudnić” do takiego przedsięwzięcia laika. W ostatnim przypadku to same kłopoty.

Te artykuły mogą Cię również zainteresować:

Profesjonalne tłumaczenia na język hebrajski i z języka hebrajskiego

Po czym poznać profesjonalne tłumaczenie? Jak w ogóle wykonać przekład? Czy do tekstu do tłumaczenia w hebrajskim potrzeba jakiś szczególnych umiejętności? Niezależnie od tego, jaki jest język docelowy (niderlandzki, holenderski, język węgierski, język chiński, islandzki, estoński) tym, profesjonalizm tłumacza czy biura tłumaczeń jest tym, co zadecyduje o tym, jak szybko i skutecznie osiągniesz swój cel. Profesjonalista to ktoś, kto nie tylko ma pięknie stworzoną stronę internetową i potrafi się świetnie zareklamować. Choć to też trzeba doceniać! Ale tym, co dla Ciebie jest najważniejsze, to czy dany tłumacz jest odpowiednim specjalistą dla Ciebie.

Na co powinieneś zwrócić uwagę szukając właściwego eksperta? Proces tłumaczeniowy w Twoim przypadku dotyczy języka hebrajskiego. Mało tego, masz teksty prawnicze. Szukaj więc wyłącznie wśród specjalistów, którzy mogą oferować usługę tłumaczenia z danego języka. Mało tego! Zwróć uwagę czy są specjalistami z dziedziny prawa. A jeżeli są to dokumenty mające moc prawną, tłumaczenie zostanie wykonane przez tłumacza przysięgłego. Do realizacji takiego zamówienia może być zatrudniony wyłącznie tłumacz przysięgły, który złożył ślubowane w obecności Ministra Sprawiedliwości i znajduje się na liście tłumaczy przysięgłych.

Profesjonalizm to nie etykietka. Stoi za nim doświadczenie, wiedza i umiejętności. Szukasz profesjonalnego tłumaczenia na język hebrajski lub z języka hebrajskiego? Znajdź kogoś, kto jest zarazem tłumaczem i ekspertem. Kiedy w grę wchodzi uwierzytelnienie zawsze będzie to tłumacz przysięgły. Kiedy zaś potrzebny jest przekład tekstów prawniczych nie wymagających poświadczenie, ma to być znawca tematu. Amatorstwo przynosi zawsze same szkody. Tym bardziej, kiedy w grę wchodzi prawo. Zawsze w sytuacji podejmowania wyboru postaw sobie pytanie: co zyskam z dobrym tłumaczem? Co stracę z amatorem? Stawiasz na szali swoje dobre imię, reputację firmy, powodzenie działań, rozwój, sukces. Wszystko to i o wiele więcej nie jest warte ryzyka, niepewności i nerwów. Fachowiec to pewność, gwarancja, spokój. Zawodowy tłumacz z odpowiednimi kompetencjami i nienaganną opinią to Twój agent, przewodnik i człowiek, który doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz. Dlatego zawsze tak mocno podkreślamy rolę, jaką odgrywa wybór. To początek i koniec wszelkich ważnych działań. Niewłaściwa decyzja może Cię wiele kosztować. Po co Ci to? Zanim podejmiesz końcową decyzję, zrób reaserch, poznaj biuro tłumaczeń lub konkretnego fachowca, poczytaj opinie o nim w sieci. Niech to będzie świadoma decyzja. Profesjonalizm zawsze popłaca i się opłaca.

Tłumaczenia przysięgłe

A skoro jesteśmy przy temacie tłumaczeń przysięgłych. Masz materiał źródłowy, który wymaga tłumaczenia z języka hebrajskiego na inny język obcy? Zastanawiasz się komu powierzyć tłumaczenie umowy o pracę? Czy w przypadku takiego specjalisty możesz zamówić tłumaczenie ustne i pisemne? Zapukaj do drzwi biura tłumaczeń lub tłumacza. To nic nie kosztuje. Wycena jest bezpłatna. Cena tłumaczenia już na starcie pokaże Ci, ile przyjdzie Ci zapłacić za przekład. Dowiesz się, jaki jest koszt strony tłumaczenia, a może obliczane jest to na podstawie 1125 znaków ze spacjami lub za całość. Od razu poznasz przewidywany termin realizacji.

  • Tłumaczenie przysięgłe z lub na język hebrajski wykonuje Ci tłumacz przysięgły tego języka.
  • Wykonując tłumaczenie lub poświadczając odpis użyje pieczęci. Znajduje się na niej jego imię i nazwisko, język specjalizacji, a także miejsce na liście tłumaczy przysięgłych.
  • W Polsce dokumentem, który reguluje kto może wykonywać zawód tłumacza przysięgłego jest „Ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego” z dnia 27 stycznia 2005 roku.
  • Ze względu na fakt, że jest to osoba zaufania publicznego masz pewność, że osoba posiadająca uprawnienia tłumacza przysięgłego to specjalista, któremu możesz zaufać.

Ile kosztuje tłumaczenie przysięgłe?

Ile zapłacisz za tłumaczenie przysięgłe? Jeżeli chodzi o język hebrajski, to koszt tłumaczenia przysięgłego z hebrajskiego na język polski wynosi 50,42 złotego, a z polskiego na hebrajski 74,31 złotego. Mowa tu o tłumaczeniu pisemnym i stronie liczonej jako 1125 znaków ze spacjami. Skąd w ogóle ta kwota? Na podstawie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 stycznia 2005 roku, z aktualizacją z 31 października 2019 roku. W przypadku tłumaczenia pisemnego hebrajski znajduje się w IV grupie (języki pozaeuropejskie, alfabet niełaciński, ideogramy). A jak wygląda kwestia tłumaczenia ustnego. Stawki są na podobnym pułapie? A może niższe lub wyższe? Obowiązuje tu zasada, że wynagrodzenie płacone jest za każdą rozpoczętą godzinę obecności tłumacza (stawka jak za stronę tłumaczenia określoną dla tłumaczy pisemnych). Wynosi ona 96,60 złotego. W postępowaniu przyspieszonym 148,62 złotego. Przekłady wykonywane nocą to 115,92 złotego lub 178,34 złotego /za godzinę.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]